خرید انواع گلدان سرامیکی طرح دار از لالجین

انواع گلدان سرامیکی طرح دار | شهر سفال

خرید انواع گلدان سرامیکی

گلدان سرامیکی طرح دار به گلدان هایی گفته می شود که با استفاده از رنگ های مخصوص طراحی و نقاشی شده اند، هر کس که در هنر و نقاشی استعداد داشته باشد به راحتی می تواند طرح های زیبایی به روی محصولات سرامیکی و همینطور گلدان های سرامیکی ایجاد کند و حتی می تواند از این راه کسب درآمد کند.

گلدان سرامیکی طرح دار در طرح های بسیار زیبا و متنوع در شهرجهانی سفال یعنی لالجین تولید می شوند و توسط نقاشان حرفه ای و باتجربه نقاشی می شوند. 

رنگ آمیزی گلدان سرامیکی طرح دار

انواع گلدان سرامیکی طرح دار | شهر سفال
انواع گلدان سرامیکی طرح دار _ رنگ آمیزی گلدان سرامیکی

رنگ آمیزی گلدان ها به دو روش صورت می گیرد، روش زیرلعابی و رولعابی، که در ادامه بیشتر با آنها آشنا می شویم پس با شهر سفال همراه باشید.

گلدان سرامیکی طرح دار زیرلعابی

انواع گلدان سرامیکی طرح دار | شهر سفال
انواع گلدان سرامیکی طرح دار

این نوع گلدان بعد از اینکه تولید شدند و برای مرحله اول داخل کوره رفته و حرارت دیدند در حالت بیسکویتی یعنی مرحله ای که محصول موردنظر ما پخته شده اما لعاب داده نشده، آماده نقاشی می شوند.

در این مرحله تولیدکننندگان گلدان ها را به وسیله یک ابر تمیز و یا هر روش دیگه از گرد و غبار پاک می کنند، اگر این کار را نکند بدنه گلدان لعاب را پس می زند و لعاب روی بدنه نمی نشیند.

بعد از این کار وسایل نقاشی را که شامل رنگ های پودری در طیف های مختلف، آب و قلم مو در شماره های مختلف را آماده می کنند هر رنگ را با مقداری آب مخلوط می کنند تا بصورت محلول درآید و سپس با مهارت خاص خود شروع به نقاشی می کنند، هر چند دقیقه یکبار باید کاسه رنگ را با قلم مو هم بزنند تا رنگ ته نشین نشود و مشکلی ایجاد نکند.

طرح هایی که نقاشان به روی بدنه می کشند بسیار متنوع است و به خلاقیت و مهارت نقاش بستگی دارد. گلدان هایی زیرلعابی که در سایت شهر سفال می بینید همگی با سلیقه نقاش طراحی شدند و بسیار متنوع هستند.

بعد از اینکه کار نقاشی گلدان ها تمام شد تولیدکنندگان یک تایم کوتاهی را صبر می کنند تا رنگ ها خشک شود و در زمان لعاب زنی پخش نشود.

سپس یک لایه لعاب سفید که قبلا با آب مخلوط شده و آماده است را روی گلدان می زنند و در کوره می چینند، نکته ای که قبل از چیدن در کوره قابل ذکر است این است که لعاب کف گلدان که با صفحه کوره در تماس است باید پاک شود تا بعد از پخت به کوره نچسبد.

بعد از پخت گلدان ها و سرد شدن کوره گلدان ها را خارج می کنند و نتیجه کار را می بینند، لعاب مانند یک لایه به روی طرح آمده و یک حالت صاف و شیشه ای به گلدان می دهد و از طرفی استحکام و طول عمر گلدان را افزایش می دهد و باعث می شود که گلدان قابل شست و شو باشد.

همچنین بخوانید: نقاشی زیرلعابی روی سفال و سرامیک

گلدان سرامیکی رولعابی

گلدان هایی که به روش رولعابی نقاشی می شوند تولید آنها به دو روش صورت می گیرد، در روش اول ابتدا گلدان را که حالت خام و بیسکویتی دارد و یکبار پخته شده است را لعاب می زنند و لعاب پس زمینه نقاشی می شود.

سپس طرح موردنظر را روی گلدان می کشند و در کوره می چینند، در اینجا لعاب و رنگ باهم می پزند، در روش دوم ابتدا گلدانی که لعاب خورده را می پزند و بعد از اینکه لعاب پخت آن را نقاشی می کنند.

همچنین بخوانید: نقاشی رولعابی روی سفال و سرامیک

انواع گلدان سرامیکی طرح دار

گلدان سرامیکی طرح دار در دو مدل طراحی شده و نقش برجسته تولید می شود که در ادامه مطلب هر دو مدل را بررسی می کنیم.

گلدان های سرامیکی ساده

در این نوع گلدان ها که بدنه صاف و صیقلی دارند باید با توجه به سلیقه خود طرحی را روی گلدان ایجاد کرد، طوری که تصور کنیم بدنه گلدان مانند بوم نقاشی است. طرح خود را روی گلدان می کشیم و بعد آن را لعاب می زنیم و داخل کوره می چینیم تا بپزد.

گلدان های سرامیکی نقش برجسته

انواع گلدان سرامیکی طرح دار | شهر سفال
انواع گلدان سرامیکی طرح دار _ گلدان سرامیکی طرحدار نقش برجسته

در این نوع گلدان ها بدنه گلدان صاف نیست و به دلیل اینکه قالب گچی آن طرح دار بود، گلدان هم نقش های برجسته روی بدنه خود دارد.

در اینجا رنگ آمیزی گلدان راحت تر از حالتی است که گلدان بدنه صافی دارد، چون در آنجا باید خودمان نقاشی کنیم اما در این مدل طرح از قبل آماده است و ما فقط باید آنها را رنگ آمیزی کنیم، بعد از رنگ آمیزی لعاب می زنیم و برای پخت داخل کوره می چینیم.

مزایای گلدان سرامیکی

گلدان های سرامیکی در هر مدلی که باشند یک سری مزایا و معایب دارند از مزایای آنها می توان به چند مورد اشاره کرد، اینکه از آنجایی که این گلدان با استفاده از قالب ساخته می شوند بسیار متنوع هستند و می توان در روز تعداد زیادی از یک مدل را تولید کرد.

بسیار محکم هستند، مخصوصا گلدان هایی که دوبار حرارت می بینند، مناسب برای کاشت گیاهان رطوبت دوست هستند و به خوبی می توانند از گل و گیاه محافظت کنند، اگر در فضای باز قرار بگیرند از بین نمی روند و رنگ آنها تغییر نمی کند و به راحتی قابل شست و شو هستند.

انواع گلدان های سرامیکی

اگر به دنبال انواع گلدان سرامیکی هستید تا بنوانید از بین تعداد زیادی گلدان یک مدل انتخاب کنید باید بگویم شهر سفال این کار را برای شما انجام داده است، در این سایت مدل های متنوعی از گلدان های سرامیکی وجود دارد که بسیار متنوع هستند و شما به راحتی از بین آنها تعدادی را انتخاب کنید.

همچنین بخوانید: خرید عمده گلدان از لالجین

قیمت گلدان سرامیکی طرح دار

این نوع گلدان ها هم مانند سایر گلدان ها قیمت های متفاوتی دارند و این قیمت بستگی به ابعاد گلدان و مقداری رنگی که برای طراحی و نقاشی آن استفاده شده است دارد.

فروش عمده گلدان سرامیکی طرح دار

تولیدی گلدان سرامیکی لالجین
تولیدی گلدان سرامیکی لالجین _ گلدان سرامیکی طرح دار

تولیدی و فروشگاه اینترنتی شهر سفال گلدان سرامیکی طرح دار و سایر گلدان ها و محصولات خود را بصورت عمده در اختیار مشتری قرار می دهد.

افرادی که گلخانه دارند یا فروشگاه سفال دارند می توانند یک سری از محصولات خود را بصورت عمده از ما خرید کنند و سفارش آنها در هر حجمی که باشد به سراسر کشور ارسال می شود، اما برای این کار باید با پشتیبانی تماس بگیرند تا در این مورد راهنمایی شوند.

تولیدی گلدان سرامیکی لالجین

تولیدی تمامی گلدان های سرامیکی در شهر لالجین قرار دارد، در این شهر تعداد زیادی کارگاه و کارخانه وجود دارد که به کار تولید گلدان سرامیکی مشغول هستند.

هر تولیدی مدل مخصوصی دارد و فقط آن مدل را تولید می کند، همین می شود که مجموعه تولیدی ها در کنار هم مدل های متنوعی از گلدان های سرامیکی را تولید می کنند و به بازار عرضه می کنند.

گلدان سرامیکی طرح داری که در اینجا و در این سایت مشاهده می کنید محصول یکی از تولیدی های شهر سفال است، گلدان هایی که در این کارگاه تولید می شوند بسیار عالی و درجه یک هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم